Immungyengeség alatt értjük, amikor a szervezet immunrendszere alul működik. Nemi ismeri fel, nem tudja elhárítani a szervezetet érő külső illetve belső támadásokat, mint baktériális-, vírus- és egyéb fertőzések, illetve daganatos sejtek burjánzása.
Az immungyengeség lehet veleszületett és szerzett.
A veleszületett immungyengeségek számos formája ismert. Az enyhébbek teljesen tünetmentesek is lehetnek, míg a súlyosakat komoly fertőzések kísérik.
Példák a veleszületett immungyengeség:
A szerzett immungyengeségek esetében az immunrendszer alulműködése valamilyen külső behatás következtében alakul ki.
Példák szerzett immungyengeségre:
Rheumatoid arthritis (RA) néven is ismert az ízületi gyulladás autoimmun formája. Nevével ellentétben azonban a betegség tünetei nem korlátozódnak kizárólag az ízületekre. Dr. Kádár János immunológus, az Immunközpont főorvosa elmondta, hogy milyen panaszok fordulhatnak még elő a betegeknél és mit tehetünk a kezelés érdekében.
Ha a C-reaktív protein (CRP) értéke megnő meg a vérben, az rendszerint azt jelzi, hogy a szervezetben valahol gyulladás zajlik. Egy friss kutatás szerint ennek megelőzésében és kezelésében is segíthet a D-vitamin pótlás. A hír kapcsán dr. Kádár János immunológust, az Immunközpont főorvosát kérdeztük.
Tájékoztatjuk tisztelt pácienseinket, hogy a hatályban lévő jogszabályok szerint rendelőinkben továbbra is kötelező a maszk használata mind az ott dolgozók, mind pedig a hozzánk érkező betegek és kísérőik számára. Kérjük szíves megértésüket és az előírás betartását!