Rendelés típusa:
Az online bejelentkezés az orvostkeresek.hu oldalon történik.
Általános orvosi diplomáját 1967-ben szerezte a debreceni Orvostudományi Egyetemen.
Szakvizsgái:
Az egyetem elvégzését követően a DOTE I.sz. Belklinikáján kezdte pályáját, ahol kezdetben immunológiai, endokrinológiai betegségekkel, genetikával foglalkozott.
Kandidátusi disszertációját 1978-ban védte meg.
1981-ben nevezték ki a Kenézy Oktató Kórház újonnan szervezett III.sz. Belgyógyászat vezetőjévé. Itt kialakította az osztály immuno-endokrin, reumatológiai profilját, továbbá megszervezte az endokrin betegek gondozását, valamint felállította az önálló endokrin, immunológiai molekuláris genetikai laboratóriumot.
1995 és 2000 között a Kenézy Kórház klinikai, oktatási és tudományos igazgató-helyetteseként is dolgozott.
2003-ban Budapestre költözött, ahol a Budai Irgalmas Rendi Kórház Belgyógyászati Osztályának vezetőjévé nevezték ki.
MTA doktori disszertációját 1994-ben védte meg a "Basedow-Graves kór pathomechanizmusa és kezelése" témaköréből.
Tudományos közleményei száma 142. Ezek összesített impakt faktora 132, citációnak száma 326. Tizennyolc külföldi és hazai tankönyv, ill. kézikönyv társszerzője.
Külföldi tudományos társasági tiszteleti tagságok
Tudományos folyóiratok szerkesztõségi megbizatása
Legfontosabb szakmai kitüntetések
Prof. Balázs Csaba immunológus, endokrinológus magánrendelése Budapesten - autoimmun endokrinológiai kórképek diagnosztikája, kezelése.
Prof. Balázs Csaba rendelését az Endokrinközpont keretein belül folytatja: www.endokrinkozpont.hu
A szkleroderma egy olyan autoimmun betegség, melynek több típusát ismerjük. Ezek egyike a szisztémás szkleroderma, másnéven progresszív szisztémás szklerózis, mely komoly szövődményekkel jár, elsősorban a belső szervek – tüdő, vese, belek – betegszenek meg és az ujjak végleges görbületével is járhat. Hogy egy kicsit áttekinthetőbbé tegyük az autoimmun betegségek működését, az említett fogalmak értelmezéséhez dr. Kádár János immunológus, az Immunközpont főorvosának segítségét kértük.
A Sjögren-szindróma elsősorban 40 év feletti hölgyek körében fordul elő. Kutatók megfigyelték, hogy ha ennél korábban, 35 éves kor előtt kialakul, akkor van, hogy súlyosabb betegséget jelez. Az autoimmun kórkép tüneteiről dr. Kádár János immunológust, az Immunközpont főorvosát kérdeztük.
A koronavírussal kapcsolatban most a leggyakoribb kérdés, hogy a krónikus betegséggel élők jelentkezzenek-e az oltásra. Dr. Kádár János immunológus, az Immunközpont főorvosa az autoimmun betegek számára fontos tudnivalókat mondta el.