Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel:

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor Úr/Nő, laktozérzékeny vagyok, de mostanábanm többször volt hasmenésem annak ellenére hogy erre figyeltem. Utóbbi időben többször is volt léguti betegségem,amiből nagyon lassan gyogyultam meg. Szemem is be volt gyulladva a végén, és az orrom be gyulladt, fe duzzadt és gennyes volt. (mintha herpeszes lett volna..) Most az orromon megint megjelent ez a gyulladás, piros nagy, viszket és gennyes. Jártam egy vizsgálaton ,ahol a simaizom elleni AT pozitiv lett. Ez a vizsgálat önmagában jelent valamit? Mit érdemes még megnézni hogy kiderüljön van e betegségem, vagy nincsen? Köszönöm Üdv, Judit
Kedves Sós Judit, a laktóz intolerancia ritkán jár egyéb rendszerbetegséggel együtt, elsősorban a gluten érzékenységet érdemes megvizsgáltatni.

A simaizom-ellenes antitest egy tájékoztató jellegű meghatározás, egyetlen megbetegedés diagnosztikai kritériumai között sem szerepel. Maga a mérés sem pontos.

Olykor májgyulladást kísér, amennyiben azonban az idevágó májenzim-leletei jók, nem kell foglalkozni vele.



Elsősorban, vagy mindenekelőtt azonban orvosi konzultáció javasolt.

Tisztelettel,

Kádár János dr.

Hírek

Fájdalmas csomók a lábszáron - mi okozhatja?

Fájdalmas csomók a lábszáron - mi okozhatja?

Az erythema nodosum a mélyben fekvő kiserek gyulladásához vezető késleltetett típusú túlérzékenységi reakció. Csomók formájában jelentkezik, elsősorban a sípcsonton feletti bőr területén. A betegség becslések szerint 100 000 emberből 1-5-öt érint. Dr. Kádár János, az Immunközpont belgyógyász, immunológus, infektológus szakembere szerint az erythema nodosumot a szervezet által idegennek tekintett antigének: fertőzések, gyógyszerek vagy akár téves felismerés miatt autoimmun gyulladásos állapotok egyaránt kiválthatják, azonban sokszor nem sikerül a pontos okot azonosítani.

Szem- és szájszárazság? Így enyhítheti a Sjögren-szindróma tüneteit

Szem- és szájszárazság? Így enyhítheti a Sjögren-szindróma tüneteit

A Sjögren-szindróma az egyik leggyakoribb autoimmun betegség, ami elsősorban a 30-65 év közötti hölgyeket érinti, és az életminőséget jelentősen befolyásoló tünetekkel bír. Dr. Kádár Jánost, az Immunközpont belgyógyász, immunológus, infektológus szakemberét kérdeztük arról, mire érdemes figyelniük a pácienseknek a hétköznapok során.

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel:

Prima Medica Egészségközpontok