Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel:

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő/Úr!
2017. március 20-án reggelre, minden előzmény nélkül bedagadt a 7 éves kislányom bal térde (leginkább a térdkalács fölötti külső részen egy fél pingpong labda nagyságú dudor keletkezett, de a térd egész szélességében is bedagadt).
Ekkor elvittük háziorvoshoz, majd röntgenre (negatív). Ortopédián pihentetést javasoltak, a gyerekorvos által felírt antibiotikum, gyulladáscsökkentő szedését javasolták tovább. Két hét antibiotikum után elmúlt a lábdagadás egy hétre, majd visszajött. Ismét két hét antibiotikum, majd 1 hétre megint elmúlt a térd dagadása.
Vissza ortopédiára ahol leszívatták a dagadást (3,5 cm3 átlátszó sárga folyadék, melyet nem küldtek el vizsgálatra, mert nem volt gennyes). Átküldtek FOG-re, góc vizsgálatra, mely annyiból állt, hogy megnézték a gyerek torkát és mivel még megvolt a garatmandulája, közölték, h. ki kell venni. (Előtte a gyerek félévig nem volt beteg). Másik FOG, másik kórházban szintén megerősítette a garatmandula mint góc megalapozóját az előzmények ismeretében, ezért május 8-án az eltávolításra került.
Azóta természetes gyógymódokkal (kurkuma, propolisz, árnika krém) próbáljuk csökkenteni az utólagos gyulladást, mert 2 hetente visszatér a lábdagadás, hol jobban, hol kevésbé, mert a FOG és a háziorvos is azt mondta, hogy akár 2 hónap is lehet, mire kiürül a szervezetből a góc méreganyaga a góc eltávolítása után.
Eltelt 2 hónap és a dagadás vissza-visszatér hasonló intenzitással, mint a garatmandula műtét előtt.
Kérem, segítsenek! Milyen vizsgálatokat végeztessünk el, milyen szakorvoshoz forduljunk, hogy elmúljanak a tünetek, meggyógyuljon a kislányunk?!
Tisztelettel:
Dr. Varjú Ferenc
Kedves Asszonyom, gyermek-rheumatológus felkeresése javasolt juvenilis rheumatoid arthritis kizárására.

Tisztelettel,

Kádár János dr.

Hírek

Szem- és szájszárazság? Így enyhítheti a Sjögren-szindróma tüneteit

Szem- és szájszárazság? Így enyhítheti a Sjögren-szindróma tüneteit

A Sjögren-szindróma az egyik leggyakoribb autoimmun betegség, ami elsősorban a 30-65 év közötti hölgyeket érinti, és az életminőséget jelentősen befolyásoló tünetekkel bír. Dr. Kádár Jánost, az Immunközpont belgyógyász, immunológus, infektológus szakemberét kérdeztük arról, mire érdemes figyelniük a pácienseknek a hétköznapok során.

A Bechterew-kór 7 szövődménye, amiről önnek is tudnia kell

A Bechterew-kór 7 szövődménye, amiről önnek is tudnia kell

A Bechterew-kór krónikus, progresszív gyulladásos reumatológiai megbetegedés, ami a gerinc elmerevedéséhez vezethet. Dr. Kádár János, az Immunközpont belgyógyász, immunológus, infektológus orvosa szerint a kezeletlen Bechterew-kór által okozott fájdalom és merevség a betegek életminőségét és munkaképességét is befolyásolja, a betegség progressziójával pedig többféle szövődményre lehet számítani.

 

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel:

Prima Medica Egészségközpontok