Tisztelt Doktornő/Úr!
2017. március 20-án reggelre, minden előzmény nélkül bedagadt a 7 éves kislányom bal térde (leginkább a térdkalács fölötti külső részen egy fél pingpong labda nagyságú dudor keletkezett, de a térd egész szélességében is bedagadt).
Ekkor elvittük háziorvoshoz, majd röntgenre (negatív). Ortopédián pihentetést javasoltak, a gyerekorvos által felírt antibiotikum, gyulladáscsökkentő szedését javasolták tovább. Két hét antibiotikum után elmúlt a lábdagadás egy hétre, majd visszajött. Ismét két hét antibiotikum, majd 1 hétre megint elmúlt a térd dagadása.
Vissza ortopédiára ahol leszívatták a dagadást (3,5 cm3 átlátszó sárga folyadék, melyet nem küldtek el vizsgálatra, mert nem volt gennyes). Átküldtek FOG-re, góc vizsgálatra, mely annyiból állt, hogy megnézték a gyerek torkát és mivel még megvolt a garatmandulája, közölték, h. ki kell venni. (Előtte a gyerek félévig nem volt beteg). Másik FOG, másik kórházban szintén megerősítette a garatmandula mint góc megalapozóját az előzmények ismeretében, ezért május 8-án az eltávolításra került.
Azóta természetes gyógymódokkal (kurkuma, propolisz, árnika krém) próbáljuk csökkenteni az utólagos gyulladást, mert 2 hetente visszatér a lábdagadás, hol jobban, hol kevésbé, mert a FOG és a háziorvos is azt mondta, hogy akár 2 hónap is lehet, mire kiürül a szervezetből a góc méreganyaga a góc eltávolítása után.
Eltelt 2 hónap és a dagadás vissza-visszatér hasonló intenzitással, mint a garatmandula műtét előtt.
Kérem, segítsenek! Milyen vizsgálatokat végeztessünk el, milyen szakorvoshoz forduljunk, hogy elmúljanak a tünetek, meggyógyuljon a kislányunk?!
Tisztelettel:
Dr. Varjú Ferenc