Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel:

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor Nő! /Doktor Úr!
Csípőprotézis műtét előtt állok. Az ehhez szükséges vérkép vizsgálatkor derült ki, hogy a CRP értékem (33,9) valamint a WE értékem (43) magas, így kockázatos a műtét elvégzése. Kaptam Augmentint tbl. (2x1), mely szedésének 3-ik napján kontroll vérvételt rendelt el az aneszteziológus. Az antibiotikumtól sem ment sokkal lejjebb az értékem CRP 33,4 és a We 40). A műtét addig elhalasztásra került, míg a góc felszámolásra nem kerül. Az idő eléggé sürget, mert szeretném mihamarabb elvégeztetni a műtétet. Merre induljak?
Válaszát előre is köszönettel:
Dóczy Erika
Kedves Asszonyom, a vaktában adott antibiotikus kezelés csak ritkán szokott előre vinni, nem teljesen véletlen hát, hogy az igazolt bakteriális fertőzés hiányában adott Augmentin-szedésnek nem volt sikere.

Lehet valóban, hogy van valamilyen gyulladásos megbetegedés, de ez nem bizonyított, és ennek lokalizációjáról nincs adat.

Nem lehet az altatóorvoson „erőszakot tenni”, de a fenti eltérései nem jelentenek műtéti ellenjavallatot.

Amennyiben a gondos alapvizsgálatoknál – rutin labor, mellkas rtg, esetleg nőgyógyászati szűrés – nincs eltérés, akkor nemigen van továbblépési lehetőség, ésszerűen megmagyarázható irányban.



Amennyiben úgy kívánja, egy konzultáció erejéig készséggel rendelkezésére állok.

Tisztelettel,

Kádár János dr.
Dr. Kádár János
Dr. Kádár János

Hírek

Fájdalmas csomók a lábszáron - mi okozhatja?

Fájdalmas csomók a lábszáron - mi okozhatja?

Az erythema nodosum a mélyben fekvő kiserek gyulladásához vezető késleltetett típusú túlérzékenységi reakció. Csomók formájában jelentkezik, elsősorban a sípcsonton feletti bőr területén. A betegség becslések szerint 100 000 emberből 1-5-öt érint. Dr. Kádár János, az Immunközpont belgyógyász, immunológus, infektológus szakembere szerint az erythema nodosumot a szervezet által idegennek tekintett antigének: fertőzések, gyógyszerek vagy akár téves felismerés miatt autoimmun gyulladásos állapotok egyaránt kiválthatják, azonban sokszor nem sikerül a pontos okot azonosítani.

Szem- és szájszárazság? Így enyhítheti a Sjögren-szindróma tüneteit

Szem- és szájszárazság? Így enyhítheti a Sjögren-szindróma tüneteit

A Sjögren-szindróma az egyik leggyakoribb autoimmun betegség, ami elsősorban a 30-65 év közötti hölgyeket érinti, és az életminőséget jelentősen befolyásoló tünetekkel bír. Dr. Kádár Jánost, az Immunközpont belgyógyász, immunológus, infektológus szakemberét kérdeztük arról, mire érdemes figyelniük a pácienseknek a hétköznapok során.

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel:

Prima Medica Egészségközpontok