Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel:

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

T. Főorvos Úr!
Nőgyógyászati tenyésztésen, ki derűlt, hogy stapylococcus aureusom va.
Először , a nőgyógyász, ciproflaxacint, írt fel, másfél dobozzal nekem is és a férjemnek is, de sajnos, az nem hozott gyógyulást erre a makacs betegségre. Mivel volt egy ismétlő tenyésztésem, szintén ugyan az volt az eredmény. Most sumetrolimot írt fel az orvos, és abból négy dobozzal szedek be, és utánna ismét lesz egy tenyésztés vizsgálatom. Már előre félek, az ereménytől. Mert sajnos a tünet e vissza jött gyógyszer szedése altt is. A tünet, jellege erős viszketés a szeméremdombon, és reggelre ki jött egy vizes hólyagocska a fenekem, alsó részén. Sajnos a férjem gerinvelői eredetü izomsorvadásos, és önelátásra nem képes. Én is rokkanz vagyok de azért önellátó. Azt szeret ném meg kérdezni Öntől, hogy e makacs és sok antibiotikumra rezisztens betegségre, van e olyan gyógyszer, amit itthon tudnánk szedni, és hatása ki írtja ezt a betegséget, kórházi befekvés nélkül, mert azt nehezen tudnánk meg oldani.
Nagyon váro a válaszát, és előre is köszönöm, hogy időt szánt a levelem elolvasására.
Tisztelettl: kisváradi Katalin
Kedves Kisváradi Katalin,
Sajnos nem elegendő a nekem adott információ: a Staphylococcus egy nagy család (=ez csak a kórokozó "vezetékneve"), tudnom kellene, melyikről van pontosan szó. (Egyesek pl. nem is kórokozók ebben a régióban, és kár is őket kezelni, mert ártelmatlanok.. Mások alig reagálnak gyógyszerre: tudni kell a néven túl a pontos bakteriológiliai rezisztencia-adatokat is.)
Félek, levélben - E-mail-ben nem tudunk tovább jutni: személyes konzultációt javaslok.

Tisztelettel,
Kádár János dr.

Hírek

A pikkelysömör nem fertőz, de megbélyegezheti a betegeket

A pikkelysömör nem fertőz, de megbélyegezheti a betegeket

A psoriasis a krónikus autoimmun betegségek közé tartozik, ami több mint 125 millió embert érint világszerte, vagyis a teljes népesség nagyjából 3 százalékát. Az arcon, a nyakon és a test más, jól látható részein megjelenő ezüstfehér pikkelyekkel borított, vaskos hámló foltok nem fertőznek, mégis súlyos negatív pszichológiai hatással vannak az érintettekre – mondja dr. Kádár János belgyógyász, immunológus, infektológus, az Immunközpont orvosa.

Fájdalmas csomók a lábszáron - mi okozhatja?

Fájdalmas csomók a lábszáron - mi okozhatja?

Az erythema nodosum a mélyben fekvő kiserek gyulladásához vezető késleltetett típusú túlérzékenységi reakció. Csomók formájában jelentkezik, elsősorban a sípcsonton feletti bőr területén. A betegség becslések szerint 100 000 emberből 1-5-öt érint. Dr. Kádár János, az Immunközpont belgyógyász, immunológus, infektológus szakembere szerint az erythema nodosumot a szervezet által idegennek tekintett antigének: fertőzések, gyógyszerek vagy akár téves felismerés miatt autoimmun gyulladásos állapotok egyaránt kiválthatják, azonban sokszor nem sikerül a pontos okot azonosítani.

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel:

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK