Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel:

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

T. Doktor Úr!

2016 októberében sikertelen lombikok miatt immunológiai vizsgálatokba kezdtem. Az ANA (ELISA) értékem 41,8 lett, a többi érték mellette negatív, vagy referenciatartományon belüli volt (Synlab Infertilitás panel III.). A ds-DNA ugyan referenciatartományon belüli 11,9 IU/ml (0-20), de azt olvastam ez attól még nem jó érték. 2017 február 17-én, a 4. sikertelen lombik után újra megcsináltattam az ANA (ELISA) tesztet, 35,4, de az ENA screen viszont pozitív lett (októberben negatív volt). Mire utal a csökkent ANA ELISA viszont már ENA screen pozitivitás? Nőgyógyászati gyulladásaim mostanában gyakran vannak, ez hol erősebb, hol gyengébb, az első ANA mérésnél is volt és minimálisan most is van. Úgy tudom ez is befolyásolhatja az eredményt.
Kedves Péterfi Alexandra,

javaslom, történjék személyes konzultáció: a dolog nyilván fontosabb, minthogy egy levelezéssel el lehetni intézni.

Tisztelettel,

Kádár János dr.

Hírek

„Miért lettem autoimmun beteg?”

„Miért lettem autoimmun beteg?”

Vajon miért dönt úgy az immunrendszer, hogy a szervezet saját sejtjeit ellenségként ismeri fel, és támadásba lendül ellenük? Ez még az immunológiával foglalkozó szakemberek számára is rejtély, és bár pontos válasszal nem szolgálhatunk, néhány tényezőt sikerült beazonosítani, amelyek az autoimmun betegségek kialakulásában szerepet játszhatnak – fogalmaz dr. Kádár János, az Immunközpont belgyógyász, immunológus, infektológus szakorvosa.

Torokgyulladás vagy csókbetegség kínozza?

Torokgyulladás vagy csókbetegség kínozza?

Az őszi-téli vírusszezonban már-már természetes, hogy a torokfájás egyre gyakrabban talál meg bennünket. Ez a tünet azonban számos betegségben előfordulhat, beleértve a fertőző mononukleózist és a Streptococcus fertőzés okozta torokgyulladást. De honnan tudhatjuk, melyik betegség gyűrt le bennünket? Amint, arra dr. Kádár János, az Immunközpont belgyógyász, immunológus, infektológus szakorvosa rámutatott, a két kórkép elkülönítése gyakran még a szakembereknek is fejtörést okoz.  

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel:

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK