Hírek

Az UV-sugárzás rontja a lupus tüneteit

A szisztémás lupus az egész szervezetet érintő autoimmun betegség . A betegek jelentős hányada fényérzékeny, az ultraviola sugarak 40-70 százalékuknál a tünetek súlyosbodását okozzák. Dr. Kádár János, immunológus, az Immunközpont szakorvosa a fényvédelem ...
További részletek

„AZ EGÉSZSÉG MEGŐRZÉSÉNEK SZÁMOS FORMÁJA LÉTEZIK”

Az Immunközpont a Prima Medica Egészség Csoport tagjaként a napokban adta át a "Brown Friday" programban összegyűlt összeget. A Ferences Rendtartomány központi alapítványa Karácsony előtt ismét meghirdette a "Brown Friday" programot és adománygyűjtést. A „brown” szó, vagyis a „barna” a ...
További részletek

Koronavírus tájékoztatás

A Nemzeti Népegészségügyi Központ által kiadott betegtájékoztatás hasznos információkkal szolgál a Korona vírus elterjedéséről és megelőzéséről.
További részletek

Habituális vetélés – immunológiai okok a háttérben

A habituális, vagyis ismétlődő vetélésnek immunológiai oka is lehet. Ha a kivizsgálás során sikerül azonosítani azt a pontot, ahol az immunrendszer működése zavart szenved, akkor az lehetőséget ad a terhesség megőrzésére. Dr. Kádár János immunológus, az Immunközpont orvosa, milyen esetben javasolt az ...
További részletek

Polymyalgia rheumatica – milyen vérkép eltérések jelzik a betegséget?

A betegséget a jellegzetes fájdalom mellett a gyulladásos laboreltérések alapján lehet diagnosztizálni. Dr. Kádár János immunológus, az Immunközpont főorvosa elmondta, hogy polymyalgia rheumatica (PMR) gyanúja esetén milyen vérkép eltérésekre kell figyelni.
További részletek

Vérszegénység: autoimmun eredetű is lehet

Az autoimmun hemolitikus vérszegénység olyan rendellenesség, melynek során a szervezet antitesteket termel, amik elpusztítják a vörösvérsejteket. A betegség tüneteiről, kivizsgálásáról és kezeléséről dr. Kádár János immunológust, az Immunközpont főorvosát kérdeztük.
További részletek

Glutén és ízületi gyulladás: mi a kapcsolat?

Arról, hogy milyen kapcsolat lehet a sokízületi gyulladás (reumás arthritisz) és autoimmun gluténérzékenység közt, dr. Kádár János immunológust, az Immunközpont főorvosát kérdeztük.
További részletek

Honnan tudhatom, hogy gyulladás van a szervezetemben?

A szervezetben kialakult gyulladást számos betegséggel hozzák összefüggésbe. De milyen tünetek jelzik a kialakulását és mit tegyünk, ha arra gyanakszunk, hogy bennünket is érinthet? Dr. Kádár János immunológus, az Immunközpont főorvosa adott választ kérdéseinkre.
További részletek

Ismerje fel a lupuszra utaló tüneteket!

Mint a legtöbb autoimmun betegség, a lupusz is inkább nőknél fordul elő. Szerteágazó tünetei miatt gyakran későn kerül sor a diagnózisra, pedig a korai kezeléssel jobb életminőséget lehet elérni. Dr. Kádár János immunológus, az Immunközpont orvosa a betegség tüneteit ismertette.
További részletek

Ezek miatt is fáradtnak érezheti magát

Olykor mindenkivel előfordul, hogy reggelenként nehezebben kel ki az ágyból. Ha azonban ez az állapot már hosszabb ideje tart, érdemes elgondolkodni, nincs-e komolyabb gond a háttérben. Dr. Kádár János belgyógyász, immunológus, az Immunközpont főorvosa öt gyakori lehetőséget említ meg.
További részletek

Hírek

„Miért lettem autoimmun beteg?”

„Miért lettem autoimmun beteg?”

Vajon miért dönt úgy az immunrendszer, hogy a szervezet saját sejtjeit ellenségként ismeri fel, és támadásba lendül ellenük? Ez még az immunológiával foglalkozó szakemberek számára is rejtély, és bár pontos válasszal nem szolgálhatunk, néhány tényezőt sikerült beazonosítani, amelyek az autoimmun betegségek kialakulásában szerepet játszhatnak – fogalmaz dr. Kádár János, az Immunközpont belgyógyász, immunológus, infektológus szakorvosa.

Torokgyulladás vagy csókbetegség kínozza?

Torokgyulladás vagy csókbetegség kínozza?

Az őszi-téli vírusszezonban már-már természetes, hogy a torokfájás egyre gyakrabban talál meg bennünket. Ez a tünet azonban számos betegségben előfordulhat, beleértve a fertőző mononukleózist és a Streptococcus fertőzés okozta torokgyulladást. De honnan tudhatjuk, melyik betegség gyűrt le bennünket? Amint, arra dr. Kádár János, az Immunközpont belgyógyász, immunológus, infektológus szakorvosa rámutatott, a két kórkép elkülönítése gyakran még a szakembereknek is fejtörést okoz.  

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel:

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK